Startuje wielki finał "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

27 kwietnia 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W niedzielę 29 kwietnia zapraszamy na wielkie otwarcie turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 zagrają w finale na PGE Narodowym.

Uczestnictwem w rozgrywkach młodzi zawodnicy postawią pierwszy i znaczący krok w kierunku gry w barwach reprezentacji Polski. W rywalizacji zostały 64 drużyny z całego kraju, które powalczą o zwycięskie trofeum na PGE Narodowym. 2 maja, przed finałem Pucharu Polski zostanie rozegrany wielki finał turnieju.

Na 29 kwietnia zaplanowano uroczystą paradę finalistów i losowanie finałowych grup. W ceremonii przy PGE Narodowym wezmą udział m.in. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek oraz przedstawiciele głównego i brązowego sponsora turnieju – firm Tymbark i Electrolux.

– Nadchodzi wydarzenie, na które sam z utęsknieniem czekam cały rok. Uwielbiam z bliska obserwować entuzjazm, zaangażowanie i emocje na twarzach tych małych piłkarzy i piłkarek – największych talentów z każdego regionu naszego kraju, którzy sportowo, w duchu fair play, rywalizują o grę na stadionie PGE Narodowym i o końcowe zwycięstwo. Czuję, że to właśnie w nich drzemie przyszłość reprezentacji Polski – mówi prezes PZPN Zbigniew Boniek.

"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największy piłkarski turniej dla dzieci w Europie. Celem rozgrywek jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej u najmłodszych. Do dotychczasowych edycji turnieju łącznie zgłoszono blisko 2 miliony dzieci. 

Wielkie otwarcie turnieju przy PGE Narodowym rozpocznie się 29 kwietnia od godziny 17:45.