Stadion Narodowy w Warszawie Inwestycją Roku 2010

08 września 2010
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W dniu 7 września br. Stadion Narodowy w Warszawie został laureatem nagrody III Forum Inwestycyjnego w Tarnowie w kategorii "Inwestycja Europy Środkowo-Wschodniej Roku 2010".

W kategorii Inwestycji Roku nagrodzony został „Stadion Narodowy w Warszawie - Narodowe Centrum Sportu" jako nurt inwestycji UEFA EURO 2012™ stanowiący istotny impuls gospodarczy".

Wiceprezes Narodowego Centrum Sportu Robert Wojtas zauważył, że przyznanie Polsce organizacji Mistrzostw UEFA EURO 2012™ przyspieszyło decyzję o budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. - Pamiętajmy, że Stadion Narodowy to wielofunkcyjny obiekt, który stanie się miejscem imprez sportowych, widowisk, koncertów i spotkań - to nowa wizytówka nie tylko Warszawy, ale całej Polski - dodał.Od lewej: Minister Skarbu J.Socha, Wiceprezes NCS R.Wojtaś.

- Dzięki takim firmom i inwestycjom nasz kraj i ta część Europy zmienia swoje oblicze i rozwija się - powiedział przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski.

Nagrodę w kategorii „Inwestora Europy Środkowo-Wschodniej Roku 2010" przyznano PGNiG.

Nagrody Forum Inwestycyjnego przyznaje w głosowaniu Rada Programowa Forum Ekonomicznego.

Forum Ekonomiczne jest najważniejszym przedsięwzięciem Instytutu Wschodniego, który prowadzi działalność na rzecz współpracy pomiędzy państwami europejskimi, szczególnie Europy Środkowej i Wschodniej. Projekty realizowane na różnych szczeblach służą rozwojowi kontaktów politycznych, gospodarczych, kulturalnych i naukowych pomiędzy państwami tego regionu. Działania Instytutu Wschodniego związane z organizacją Forum wspierane są przez Radę Programową, która decyduje o merytorycznym i programowym kształcie Forum, jak również wyznacza kierunek jego rozwoju.