Wejdź na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie

13 lipca 2010
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Wszystkich entuzjastów budowy Stadionu Narodowego w Warszawie zapraszamy do zapoznania się z najnowszą, szóstą już edycją, wirtualnego spaceru 360°. Zdjęcia niezbędne do stworzenia prezentacji, która w innowacyjny sposób dokumentuje aktualny stan zaawansowania robót budowlanych, zostały wykonane w dniu 9 lipca br.

W tym miesiącu prezentacja składa się z 13 punktów. Z poziomu promenady głównej (poziom 0) wykonano kilka panoram, po jednej na każdej trybunie. Taki układ pozwala spojrzeć na budowany stadion z perspektywy kilku różnych miejsc. Ponadto jedna z panoram została wykonana na zewnętrznej promenadzie głównej od strony ulicy Wybrzeże Szczecińskie. To właśnie tutaj kilka godzin wcześniej zamontowano ostatni element pierścienia ściskanego. Wydarzenie to zakończyło pierwszy etap budowy głównej konstrukcji stalowej dachu.

Następnie jednym kliknięciem myszki możemy przenieść się na płytę przyszłego boiska (poziom -2) lub wyświetlić obraz z poziomu +4, gdzie znajduje się wyjście z restauracji na górny poziom trybun.
Tradycyjnie na budowę Stadionu Narodowego możemy spojrzeć z perspektywy mostu Poniatowskiego. Widok ten pozwala zaobserwować wyraźny postęp prac i wciąż zmieniającą się zewnętrzną bryłę obiektu.

Każdy wirtualny spacer składa się z panoram 360°, czyli interaktywnych wizualizacji pozwalających rozglądać się w dowolnie wybranym kierunku. Możliwość przybliżania i oddalania wybranego obiektu, pozwala doświadczyć oglądającemu wirtualny spacer wrażenia znajdowania się w prezentowanym miejscu.

Obsługa panoram jest intuicyjna. Wystarczy umieścić kursor myszki na obrazie panoramy i trzymając wciśnięty lewy klawisz myszki przesunąć go w dowolnym kierunku. Dla lepszego efektu wizualnego należy przełączyć panoramę na widok pełnoekranowy za pomocą jednego z dostępnych w prezentacji przycisków. Nawigacja po spacerze odbywa się za pośrednictwem czerwonych punktów, których kliknięcie wyświetla inną panoramę z wybranego miejsca. Nawigację ułatwia również menu, które szybko pozwala przełączyć widok wnętrza stadionu na widok terenu wokół stadionu.

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

Autor: Marcin Szukała


Co o tym sądzisz?