Pełen Dostęp, Pełen Football

12 kwietnia 2013
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Stadion Narodowy z przyjemnością wspiera Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie w organizacji kampanii Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football. Udział w wydarzeniu daje nam możliwość pokazania tego, co osiągnęliśmy dla niepełnosprawnych kibiców, jak również dla lokalnej społeczności osób niepełnosprawnych.

CAFE Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie (Centre for Access to Football in Europe) współpracuje z UEFA oraz partnerskimi organizacjami w całej Europie dla poprawy dostępności i dostosowania stadionów dla niepełnosprawnych kibiców oraz promuje przyjazną wszystkim organizację dni meczowych.

W trakcie UEFA EURO 2012, CAFE było oficjalną organizacją charytatywną Turnieju, współpracowało z Lokalnymi Komitetami Organizacyjnymi EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie zwiększając świadomość na temat niepełnosprawności. W ramach dziedzictwa UEFA EURO 2012 projekt został przedłużony i CAFE nadal aktywnie działa w obu krajach.

Kampania Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football promuje potrzebę włączającego i równego doświadczenia kibicowania dla wszystkich fanów piłki nożnej, łącząc kluby piłkarskie i kibiców na wszystkich poziomach gry.
Wiele działań jest podejmowanych zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, przez co kampania oferuje bardzo realną możliwość pokazania jak wiele kluby i stadiony robią dla swoich niepełnosprawnych kibiców. Tydzień Akcji jest również wielką szansą na dzielenie się pomysłami i dobrymi praktykami z innymi klubami.

Stadion Narodowy w Warszawie dba o dostępność dla wszystkich i dokłada wszelkich starań, aby obiekt stawał jeszcze bardziej przyjazny kibicom i gościom niepełnosprawnym. Odpowiednie oznakowanie dróg dojścia dla osób z niepełnosprawnościami, informacje na stronie przed każdym wydarzeniem całostadionowym, dedykowani wolontariusze służący pomocą informacyjną oraz asystą, a w końcu dostosowana infrastruktura - wszystko przybliża nas do kibiców, fanów i gości niepełnosprawnych odwiedzających Stadion Narodowy. Z radością w czasie ostatnich meczów piłkarskich Reprezentacji Polski uruchomiliśmy serwis audiodeskrypcji na Stadionie Narodowym. Audiodeskrypcja to kolejny krok do włączenia w wydarzenia organizowane na SN osób niedowidzących i niewidomych.

CAFE Tydzień Akcji odbędzie się w dniach 13-21 kwietnia 2013. W celu uzyskania dalszych informacji, zapraszamy na stronę www.cafefootball.eu lub kontakt z CAFE pod adresem info@cafefootball.eu.


Artykuły polecane

18 kwietnia 2013
Tydzień Akcji i audiodeskrypcja na Narodowym

Trwa kampania Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football, organizowana przez fundację CAFE Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie. Czas trwania akcji odbywającej się w ramach realizacji projektu dziedzictwa UEFA EURO 2012 to 13-21 kwietnia 2013.

07 sierpnia 2013
Wystawa `Pełen Dostęp, Pełen Football`

Od 6 sierpnia 2013 roku Stadion Narodowy w Warszawie jest gospodarzem wystawy „Pełen Dostęp, Pełen Football” Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie (CAFE).

20 listopada 2012
Poznań po EURO. Wielka Licytacja dla Dzieci. Start!

21 listopada wystartuje wielka licytacja przedmiotów, które pełniły funkcje użytkowe i promocyjne podczas UEFA EURO 2012 w Poznaniu. Każdy przedmiot posiada swój własny certyfikat i hologram potwierdzający autentyczność, a cena wywoławcza to… 1 PLN. Aukcja potrwa do 5 grudnia, a cały dochód przeznaczony zostanie dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”.