Wystawa `Pełen Dostęp, Pełen Football`

07 sierpnia 2013
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Od 6 sierpnia 2013 roku Stadion Narodowy w Warszawie jest gospodarzem wystawy „Pełen Dostęp, Pełen Football” Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie (CAFE).

Wystawa jest prezentowana na ogrodzeniu stadionu pomiędzy bramą 2 a bramą 1, od strony ul. Zielenieckiej i będzie trwać przez dwa miesiące.

Głównym celem wystawy jest przedstawienie roli piłki nożnej w procesie integracji niepełnosprawnych kibiców, poprzez tworzenie dostępnych stadionów na terenie Polski i całej Europy. Dodatkowo wierzymy, że dzięki przybliżeniu tematu dostępności i włączania osób niepełnosprawnych, wystawa przyczyni się do wzrostu społecznej świadomości w tym zakresie.

Joyce Cook, Dyrektor Zarządzająca CAFE, powiedziała: „Jesteśmy zaszczyceni, że wystawa CAFE „Pełen Dostęp, Pełen Football” zagości na polskich stadionach i będzie promować dostęp i ideę włączania. Naszym głównym celem jest zapewnienie jak największej ilości niepełnosprawnych kibiców możliwości czerpania radości z uczestniczenia w meczach na żywo, wspólnie z innymi kibicami. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej wystawy; z pomocą futbolu i jego kibiców, razem możemy podnieść jakość życia wielu osób niepełnosprawnych na terenie Europy.”

Wystawa „Pełen Dostęp, Pełen Football” jest inicjatywą CAFE w ramach projektu dziedzictwa UEFA EURO 2012. Wystawa jest wystawą mobilną i po inauguracji na Stadionie Narodowym będzie prezentowana na stadionach na terenie Polski.

Mikołaj Piotrowski, Dyrektor ds. Komunikacji w spółce PL.2012+, która jest operatorem Stadionu Narodowego, dodaje: „Cieszymy się, że wystawa CAFE 'Pełen Dostęp, Pełen Footbal' będzie funkcjonować na Stadionie Narodowym. To kolejny krok w konsekwentnie realizowanej przez nas strategii naszej marki, która zakłada, że Stadion jest miejscem otwartym, inspirującym, dynamicznym i przyjaznym dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy sprawność ruchową.”

Przypomnijmy, że od 15 marca br. na płocie Stadionu Narodowego od strony Ronda Waszyngtona funkcjonuje wystawa „Jedną nogą na Mistrzostwach” prezentująca reprezentację Polski w Amp Futbolu.

Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie (CAFE) jest europejską organizacją charytatywną, która została powołana, aby podejmować działania na rzecz równego dostępu do piłki nożnej – Pełen Dostęp, Pełen Football. CAFE współpracuje z kluczowymi partnerami na drodze do osiągnięcia jednego celu; bardziej dostępnego i włączającego doświadczenia meczowego dla niepełnosprawnych kibiców na terenie Europy.

CAFE było finansowane przez UEFA od momentu powstania w 2009 roku, kiedy to zostało uhonorowane nagrodą UEFA Monaco. Realizowało również projekt UEFA EURO 2012 Respect Inclusion w Polsce i na Ukrainie. CAFE wciąż aktywnie działa w obu krajach, realizując bieżący projekt dziedzictwa, jako oficjalna organizacja charytatywna UEFA EURO 2012. W 2012 roku UEFA podjęło kolejne zobowiązanie wobec dostępności i włączania niepełnosprawnych kibiców, mianując CAFE partnerem zrzeszonym w dziedzinie społecznej odpowiedzialności do 2017 roku.

Aby wspierać stadiony i kluby, UEFA i CAFE opublikowały „Dostęp dla Wszystkich” - UEFA i CAFE Przewodnik Dobrych Praktyk dla Tworzenia Dostępnych Stadionów i Pozytywnego Doświadczenia Meczowego. Przewodnik prezentuje minimalne wymogi UEFA i CAFE i dostarcza zbiór dobrych praktyk nowym i już istniejącym stadionom. Dostęp dla Wszystkich jest dostępny w 13 wersjach językowych.
Artykuły polecane

09 lipca 2013
Wernisaż wystawy `Pierwsze światło`

Stadion Narodowy w Warszawie wraz z Izabellą Bryzek zapraszają na wernisaż i wystawę.

16 marca 2013
Niezwykła wystawa na płocie Stadionu Narodowego

"Jedną nogą na Mistrzostwach" to niezwykła galeria zdjęć Reprezentacji Polski w Amp Futbolu na płocie przy Stadionie Narodowym.

07 marca 2013
Jedną nogą na Mistrzostwach

Już w piątek 15 marca zapraszamy na otwarcie niezwykłej galerii zdjęć Reprezentacji Polski w Amp Futbolu przy Stadionie Narodowym.