https://pgen.pl/assets/cache/ef286205ab9f0ce2c268e08c969c21c0_750_319_optim.jpg

Audiodeskrypcja na koncertach i meczach

Fundacja KATARYNKA i Stadion Narodowy w tym sezonie prowadzi niewidomych fanów muzyki przez najlepsze wydarzenia i koncerty!

Dzięki audiodeskrypcji dostępnej wokół i na Stadionie Narodowym, niewidomi i słabowidzący fani mogą podczas koncertów wiedzieć dokładnie, co i kiedy dzieje się na scenie.

Dlaczego sama muzyka nie wystarcza?

Dlatego, że koncerty to wielkie widowiska, podczas których widzowie napawają się tańcem, scenografią, grą świateł i pokazami multimedialnymi. Nie chcemy odbierać tych doznań osobom niewidomym.

Wydarzenia na Stadionie to także logistyczne przedsięwzięcie. Dzięki audiodeskrypcji w przerwach i poza koncertami uczestnicy będą informowani np.: o rozwiązaniach transportowych, serwisach i innych kwestiach organizacyjnych.

Czy to jest praktyczne - jak skorzystać z audiodeskrypcji?

Wystarczy posiadać telefon komórkowy z radiem i słuchawkami. Po przybyciu na Stadion (i już kilkaset metrów przed nim) należy nastawić radio na 95,1 FM i przysłuchiwać się komentatorom, którzy na żywo podają ważne wskazówki i opisy wydarzenia.

Orange Warsaw Festiwal już za nami - to wtedy niewidomi fani po raz pierwszy w Polsce mogli skorzystać z audiodeskrypcji podczas muzycznego widowiska.

Najbliższe wydarzenie z audiodeskrypcją to sobotni koncert Paula McCartneya, kolejne koncerty to:


Depeche Mode - 25 lipca

Roger Waters - 20 sierpnia

Organizator: LiveNation
Kontakt i bilety: www.livenation.pl

W wakacje z audiodeskrypcji skorzystają również fani sportowi:

Trawnik Producent VIII SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego - 14 lipca

Organizator: Polska Liga Futbolu Amerykańskiego
Bilety: www.eventim.pl
Kontakt i informacje: www.plfa.pl

We wrześniu natomiast Stadion wypełni się ponownie entuzjastami piłki nożnej, wszyscy kibice w tym niewidomi i niedowidzący będą mogli odsłuchiwać komentarza podczas meczu Polska- Czarnogóra zapraszamy 6 września!

Audiodeskrypcja pozwala osobom niedowidzącym i niewidomym na pełne przeżywanie wydarzeń na Stadionie Narodowym. Wspólnie z Fundacją Katarynka, która zapewnia komentarz zapraszamy do uczestnictwa w nich w najbliższych miesiącach.

Dodatkowo przypominamy, że bezpośrednio przed każdym wydarzeniem na stronie Stadionu Narodowego umieszczane są informacje praktyczne dla uczestników włączając informacje o serwisach i rozwiązaniach dla osób z niepełnosprawnościami.


Link skrócony: www.stdn.pl/e9946

Zobacz także

Co o tym sądzisz?