Kongres Ojców na Stadionie Narodowym

20 grudnia 2013
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Po raz pierwszy w Polsce, 19 grudnia na Stadionie Narodowym miał miejsce Kongres Ojców, podczas którego przyglądano się różnym obliczom rodzicielstwa.

Głównym tematem debaty była rodzina oraz zmiany legislacyjne i korzyści jakie przyniosła zmiana w przepisach dotyczących urlopów rodzicielskich. Prowadzącymi Kongres Ojców była dwójka dziennikarzy: Olivier Janiak i Wojciech Szeląg.

Uczestnicy szczegółowo omówili zmiany w polskim prawie oraz skupili się na tematyce rozwiązań prawnych przysługujące pracującym rodzicom. Organizatorzy starali się odpowiedzieć na wiele pytań związanych z rodzicielstwem. Paneliści pokazali szereg korzyści wynikających z zaangażowania ojców w opiekę nad dziećmi oraz dzielenia obowiązków zarówno zawodowych jak i rodzinnych kobiet i mężczyzn. Ojcowie próbowali obalić stereotypy dotyczące społecznych ról kobiet i mężczyzn.

Udział w panelach dyskusyjnych wzięli między innymi: Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Małgorzata Marcińska- Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan, Dr Agnieszka Chłoń-Domińczak- ekspertka Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej, Paolo Cozza, popularny uczestnik programów telewizyjnych, Staffan Herrström, Ambasador Szwecji w Polsce, Jarosław Makowski, publicysta, filozof, szef Instytutu Obywatelskiego, dr Stanisław Kluza, pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej, były minister finansów, Przemek Pohrybieniuk, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Zrównoważonego Rozwoju w koncernie Danone oraz Leszek K. Talko, publicysta, dziennikarz, pisarz.

Więcej informacji: http://www.kongresojcow.pl/Co o tym sądzisz?

Artykuły polecane

06 czerwca 2014
Kącik dla dzieci podczas Monster Jam

Wybierasz się na Monster Jam z dzieckiem? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Jeżeli Twoja pociecha poczuje się zmęczona lub nie będzie miała ochoty oglądać Monster Trucków, możesz ją zaprowadzić do naszej specjalnej strefy dla dzieci.

12 lutego 2014
Ferie zimowe na Narodowym

Poznawanie afrykańskich legend, budowanie wieży Eiffla z pudełek czy nauka tricków piłkarskich – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci w ramach warsztatów „Ferie zimowe na Stadionie Narodowym”.

05 grudnia 2013
Mikołaj z Trójką - informator

Niezbędne informacje dla uczestników imprezy Mikołaj z Trójką na Narodowym, która odbędzie się 6 grudnia 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wstęp wolny!