https://pgen.pl/assets/cache/136b3107a129d2a9fe9e28cef95b5f94_750_319_optim.jpg

Kongres Ojców na Stadionie Narodowym

Po raz pierwszy w Polsce, 19 grudnia na Stadionie Narodowym miał miejsce Kongres Ojców, podczas którego przyglądano się różnym obliczom rodzicielstwa.

Głównym tematem debaty była rodzina oraz zmiany legislacyjne i korzyści jakie przyniosła zmiana w przepisach dotyczących urlopów rodzicielskich. Prowadzącymi Kongres Ojców była dwójka dziennikarzy: Olivier Janiak i Wojciech Szeląg.

Uczestnicy szczegółowo omówili zmiany w polskim prawie oraz skupili się na tematyce rozwiązań prawnych przysługujące pracującym rodzicom. Organizatorzy starali się odpowiedzieć na wiele pytań związanych z rodzicielstwem. Paneliści pokazali szereg korzyści wynikających z zaangażowania ojców w opiekę nad dziećmi oraz dzielenia obowiązków zarówno zawodowych jak i rodzinnych kobiet i mężczyzn. Ojcowie próbowali obalić stereotypy dotyczące społecznych ról kobiet i mężczyzn.

Udział w panelach dyskusyjnych wzięli między innymi: Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Małgorzata Marcińska- Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan, Dr Agnieszka Chłoń-Domińczak- ekspertka Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej, Paolo Cozza, popularny uczestnik programów telewizyjnych, Staffan Herrström, Ambasador Szwecji w Polsce, Jarosław Makowski, publicysta, filozof, szef Instytutu Obywatelskiego, dr Stanisław Kluza, pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej, były minister finansów, Przemek Pohrybieniuk, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Zrównoważonego Rozwoju w koncernie Danone oraz Leszek K. Talko, publicysta, dziennikarz, pisarz.

Więcej informacji: http://www.kongresojcow.pl/Link skrócony: www.stdn.pl/00373

Galeria

Zobacz także

Co o tym sądzisz?