Zamknij

Murawa z Narodowego w Bodzechowie

Stadion Narodowy rozdaje murawę i buduje boiska dla dzieci! "Narodowy w Twoim mieście" to nowy program realizowany przez PL.2012+, operatora stadionu, wspólnie z firmą Trawnik Producent, która jest oficjalnym dostawcą murawy na Narodowy.

Pierwsze boisko już powstało w Sarnówku Dużym w gminie Bodzechów w województwie świętokrzyskim.

Być jak Arkadiusz Milik lub jak Sebastian Mila. Strzelić gola na historycznej murawie, na której Polska wygrała 2:0 z Niemcami - to marzenie tysięcy dzieci z całego kraju. Marzenie, które spełnili młodzi piłkarze z Bodzechowa w województwie świętokrzyskim. To właśnie tam trafiła murawa ze Stadionu Narodowego. Murawa, która dzięki październikowemu zwycięstwu z mistrzami świata, przeszła do historii polskiej piłki nożnej. Właśnie rusza pilotaż programu "Narodowy w Twoim mieście".

- Stadion Narodowy to obiekt wielofunkcyjny. Odbywają się u nas wydarzenia o różnym charakterze: piłka nożna, siatkówka, koncerty, pokazy filmowe, zawody lekkoatletyczne czy wyścigi samochodowe. Dlatego murawa po meczach zawsze jest zwijana. Wraz z firmą Trawnik Producent, uznaliśmy, że po tym, gdy znika ze stadionu, warto ją wykorzystać do czegoś dobrego. Będziemy tworzyć boiska dla dzieci w całym kraju. Chcemy mieć wpływ na podniesienie poziomu szkolenia młodych piłkarzy - podkreśla Tomasz Półgrabski, prezes spółki PL.2012+.

- Jako firma już od dawna angażujemy się w rozwój piłki nożnej w naszym kraju. Pewnie będziemy to czynić do czasu, kiedy zdobędziemy Mistrzostwo Świata i później jeszcze przez 100 lat. Cieszymy się, kiedy możemy pomagać najbardziej potrzebującym gminom oraz, że zapisujemy się w historii polskiej piłki nożnej, historii która od całkiem niedawna tworzona jest na nowo - mówi Arkadiusz Gumieniczuk, prezes spółki Trawnik Producent. 

W ramach programu "Narodowy w Twoim mieście" na pierwszy ogień została wzięta gmina Bodzechów w województwie świętokrzyskim. Tam powstał jeden z czterech pierwszych Orlików w Polsce, dlatego wybrano ją do przeprowadzenia pilotażu. W jego trakcie zostanie sprawdzone między innymi to jak murawa przyjmie się w innych niż stadionowe warunkach. Boisko z murawą z Narodowego powstało przy Zespole Szkół Publicznych w Sarnówku Dużym. 

- Jesteśmy gminą, która stawia na sport. Zależy nam na tym, aby nasza młodzież miała dostęp do najlepszej infrastruktury. Jesteśmy dumni, że to właśnie do nas trafiła murawa ze Stadionu Narodowego. Murawa, na której pokonaliśmy mistrzów świata! Dla chłopców, którzy będą grać na tym boisku to niesamowita sprawa. W końcu będą biegać po tej samej trawie, co Lewandowski czy Piszczek. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie Trawnik Producent oraz spółce PL.2012+ za zaufanie - podkreśla Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów.

Od 2015 roku spółka PL.2012+ wspólnie z firmą Trawnik Producent będzie przeprowadzać konkurs na murawę ze stadionu. Będzie ona rozdawana po każdym cyklu meczowym na Narodowym. Szansę na udział w programie "Narodowy w Twoim mieście" będą miały tylko te gminy, które stawiają na sport i zapewnią na nowych boiskach bezpłatne treningi dla młodych piłkarzy.Link skrócony: www.stdn.pl/32bd1