Dobry Kierowca – Akcja edukacyjna na błoniach PGE Narodowego

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Szybkie samochody, symulator bolidu F1 w skali 1:1, fantomy i nauka udzielania pierwszej pomocy, możliwość odbycia ćwiczeń w zakresie gaszenia pożarów przy użyciu gaśnic śniegowych i potężna dawka edukacji czekały na odwiedzających błonia PGE Narodowego 15 grudnia 2019 roku.

Celem akcji #DobryKierowca jest propagowanie wśród kierowców świadomości wejścia w życie nowych przepisów. Zgodnie z nimi jazda na suwak i tworzenie korytarza życia, który ułatwiaja szybki przejazd m.in. karetek stało się obowiązkowe.

Podczas akcji #DobryKierowca na błoniach PGE Narodowego na konferencji prasowej wystąpił premier Mateusz Morawiecki, który mówił o konieczności podniesienia bezpieczeństwa na polskich drogach. Priorytetem stanie się wprowadzenie nowych reguł, procedur i zasad, które ograniczą śmiertelność na drogach i zwiększą możliwość bezpiecznej jazdy.

Premier zapowiedział, że niebawem w życie wejdą trzy dodatkowe ograniczenia. Pierwszym będzie zasada pierwszeństwa pieszego przed wejściem na pasy, drugim ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h przez całą dobę, a ostatnim możliwość odebrania prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczą prędkość powyżej 50 km/h poza terenem zabudowanym.

Na koniec wystąpienia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powołanie funduszu, który pozwoli na dodatkowe inwestycje w infrastrukturę bezpieczeństwa drogowego – ronda, spowalniacze ruchu i przejścia dla pieszych oraz apelował, by zbliżające Święta Bożego Narodzenia były bezpieczne dla wszystkich kierowców i pieszych.

Na uczestników wydarzenia na błoniach PGE Narodowego czekało również wiele atrakcji w specjalnych strefach. W strefie MOTO pojawili się eksperci - zawodnicy ORLEN Team - Kuba Przygoński, MaciGiemza #101, Adam Tomiczek, Kacper Wróblewski "Wróbel Rally Team" i Kamil Wiśniewski, którzy prezentowali swe umiejętności na przygotowanym specjalnie na tę okazję torze pokazowym. W strefie ORLEN goście imprezy mogli m.in. wcielić się w rolę kierowców rajdowych zajmując miejsca za kierownicą symulatora bolidu F1 w skali 1:1 oraz symulatora ruchomego 5D VR. Najmłodsi mogli zrelaksować się w strefie DZIECI, gdzie czekało na nich dekorowanie ciasteczek, skręcanie baloników, rozwiązywanie quizów o bezpieczeństwie drogowym i zabawa z dużymi kolorowankami o tematyce motoryzacyjno-drogowej.

Straż pożarna w zaprezentowała specjalistyczny samochód pożarniczy SREko oraz przygotowała ćwiczenia w zakresie gaszenia pożarów przy użyciu gaśnic śniegowych. W tej strefie dzieci mogły również wspinać się po drabince speleologicznej. Odwiedzający strefę POLICJI mogli wziąć udział w kursie pierwszej pomocy na fantomie, rozwiązywać zagadki i quizy, a dzieci w miasteczku drogowym ćwiczyły zasady ruchu drogowego. Strefa RATOWNICTWA MEDYCZNEGO umożliwiała podziwianie całego wyposażenia karetki, urządzenia do kompresji klatki piersiowej i fantomów.

Wstęp na wydarzenie był bezpłatny.

W galerii najciekawsze zdjęcia z akcji #DobryKierowca na błoniach PGE Narodowego: