Zamknij

Odkryj świat Minecrafta z PGE Narodowym

Minecraft to gra, która podbiła serca setek milionów graczy na całym świecie. Przychodząc na PGE Narodowy i Wystawę Budowli z klocków LEGO można zobaczyć na żywo fenomenalny świat Minecrafta, a grając w tę produkcję wirtualnie odwiedzić arenę!

Minecraft został stworzony przez Markusa Perssona i od chwili wydania w roku 2011 przez Mojang AB wzbudza rosnące zainteresowanie. Gra szybko zyskała miano kultowej i z komputerów osobistych przeniosła się również na konsole i telefony. Otwarty świat Minecrafta pozwala użytkownikom na budowanie i niszczenie konstrukcji, które wykonane są z charakterystycznych bloków.

Główną postacią, w którą wciela się gracz jest Steve. Spotyka on na swej drodze zarówno przyjazne zwierzęta jak i przerażające potwory oraz osadników i innych graczy, którzy mogą zrzeszać się w gildie. Głównym zadaniem stawianym przez twórców jest przetrwanie, eksplorowanie i modyfikowanie świata. Co istotne gracz może wybierać spośród różnych trybów, dzięki czemu może skupić się na interesujących go aspektach rozgrywki np. na przygodzie, kreacji, obserwacji czy przetrwaniu.

W świecie Minecrafta można napotkać wiele charakterystycznych i rozpoznawalnych obiektów, które istnieją w rzeczywistości. Wśród nich nie mogło zabraknąć PGE Narodowego, który został odtworzony z dbałością o wiele szczegółów przez jednego z miłośników areny i Minecrafta.

Zobaczcie jak wygląda PGE Narodowy stworzony w Minecrafcie:


Minecrafta można podziwiać również realnie. Wystarczy odwiedzić PGE Narodowy i Wystawę Budowli z klocków LEGO, która potrwa do 8 marca. Jedną z atrakcji ekspozycji jest świat Minecrafta, na który składają się przyjazne zielone krainy, woda, jak i rzeki lawy oraz rozpoznawalne postaci i stworzenia z gry.

Zobaczcie zdjęcia w galerii i odwiedźcie wystawę – bilety znajdziecie TUTAJ.