Zamknij

Odkryj rozległy świat Warcrafta na Wystawie Budowli z Kloców LEGO

Warcraft to ogromne uniwersum, w którym humanoidalne rasy walczą z zajadłymi hordami orków, trolli, ogrów i goblinów. Za serię odpowiada Blizzard Entertainment, który oprócz wydania serii gier komputerowych stworzył m.in. książki, opowiadania i komiksy osadzone w barwnych światach Azeroth i Draenor. Wszyscy miłośnicy Warcraft odnajdą swe miejsce na Wystawie Budowli z Klocków LEGO, gdzie czekają na nich dwa zdywersyfikowane światy rodem z sagi.

Pierwsza gra z serii Warcraft powstała w 1994 i od tego czasu jest nieustannie rozwijana. W pierwszej części stronami konfliktu byli orkowie i ludzie, do których w kolejnych częściach dołączyły elfy, krasnoludy i gnomy. W ramach rozwoju tego RTSa zawierającego liczne elementy cRPG i MMORPG, w którym udział mogą brać setki graczy do cyklu włączono również nocne i krwawe elfy, taurenów, nieumartych oraz rasę draenei.

Od roku 2004 rozwijana jest seria MMORPG World od Warcraft, która wraz z dodatkami uznawana jest przez fanów za jedną z najlepszych gier strategicznych. Autorzy cyklu gier komputerowych stworzyli również grę fabularną, karcianą i planszową przygotówkę osadzoną w uniwersum Warcrafta.

Na Wystawie Budowli z Klocków LEGO, która potrwa do 8 marca można zobaczyć dwa rozległe i zdywersyfikowane światy. Wioskę orków, którą oprócz nich zaludniają inne mityczne stworzenia (m.in. trolle i smoki) budowano przez 100 godzin, a do jej konstrukcji wykorzystano ok. 40 tysięcy klocków Lego. Budowa drugiego ze światów zajęła twórcom 120 godzin.

Bilety na Wystawę Budowli z Klocków LEGO można kupić w kasie wystawy oraz na stronie internetowej – TUTAJ.

Graczy odwiedzających wystawę z pewnością zainteresuje również Minecraft (TUTAJ), Fortnite (TUTAJ) czy Freddy Fazbear z Five’s Night at Freddys (TUTAJ).

W galerii zdjęcia ze świata Warcraft z Wystawy Budowli z Klocków LEGO: