Fenomenalne Top Gear Live!

22 września 2013
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

- Jeszcze nigdy nie występowaliśmy przed tak dużą publicznością! - zachwycali się Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May podczas sobotniej edycji specjalnej VERVA Street Racing - Top Gear Live na Stadionie Narodowym. Na imprezie bawiło się prawie 58 tys. ludzi.

 Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego Pit Party zorganizowanego na terenie wokół Stadionu. W kilkunastu strefach można było podziwiać najpiękniejsze i najdroższe auta świata, swoje stoiska mieli także producenci motocykli, rajdowych gadżetów czy specjalistycznego ciężkiego sprzętu. Zachwyt kilkunastotysięcznej publiczności wzbudziły zapierające dech w piersi ewolucje w wykonaniu zawodników legendarnej grupy Masters of Dirt.

Po takiej rozgrzewce do uczestników Pit Party na trybunach Stadiou Narodowego dołączyła reszta uczestników imprezy. W oczekiwaniu na pierwszą część pokazów zobaczyć można było wyścigi i niezwykłe pojazdy, takie jak rakietowa ciężarówka.

O godz. 20 rozpoczęła się VERVA Street Racing, którą wypełniły wyścigi i popisy najlepszych polskich kierowców z ORLEN Team i VERVA Racing Team, z Adamem Małyszem i rekordzistą świata w drifcie Kubą Przygońskim na czele. W programie znalazły się także wyścigi Porsche Supercup i amerykański NASCAR.

Gwoździem programu był jednak Top Gear Live, prowadzone przez goszczących po raz pierwszy w Polsce legendarnych prezenterów BBC: Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya. Mimo złośliwości pod adresem Polaków ("Jestem pierwszy raz w miejscu, gdzie widzę tylu Polaków na raz... odkąd wyjechałem z Londynu" - rozpoczął show Clarkson) i dachu Stadionu Narodowego ("Zamknięty? No tak, otwierają go tylko na przyjazd naszej drużyny narodowej… Poza tym przecież dzisiaj nie pada deszcz!"), z łatwością pozyskali 58-tysięczną publiczność. Przygotowali dla niej nie byle jakie sztuczki: począwszy od wyścigu na rydwanach zaprzężonych w skutery, przez pojedynek atleta kontra maszyna po niesamowite pokazy pirotechniczne. Polacy zostali dwukrotnie wyróżnieni, najpierw gdy nasz polonez, duży fiat i "maluch" zwyciężyły z pokracznymi trójkołowymi wytworami brytyjskiej motoryzacji, a następnie podczas kończącego spektakl samochodowego meczu Polska - Anglia. Wśród entuzjastycznych owacji nasza drużyna pokonała gości aż 6:3.

Dziękując publiczności Jeremy Clarkson pożegnał się w swoim stylu: "A teraz kilka słów o bezpieczeństwie. Widzieliście tu tyle głupich manewrów, więc wracając do domów, błagam Was... jedźcie szybko!!".    


Co o tym sądzisz?

Artykuły polecane

21 października 2015
VERVA Street Racing już w sobotę!

Oficjalne wyścigi i rajdy wpisane na stałe w kalendarze międzynarodowych federacji vs. bezkompromisowy drift, ściganie do granicy mocy i ulice wypełnione ekstrawaganckimi, stuningowanymi maszynami.

15 października 2015
Wielkie motoryzacyjne show coraz bliżej

Ponad trzysta efektownych samochodów będą mogli obejrzeć fani czterech kółek podczas VERVA Street Racing. Do największej imprezy motoryzacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej pozostało zaledwie kilka dni.

06 października 2015
Parking na VERVA Street Racing

Motoryzacyjne show VERVA Street Racing rozgrzeje widzów PGE Narodowego 24 października 2015 roku! Z myślą o fanach, którzy przyjadą na wydarzenie samochodami, uruchamiamy specjalny parking na błoniach areny. Trwa sprzedaż internetowa biletów wjazdowych.