https://pgen.pl/assets/cache/14c36c6a57c9948fd77aff70ef9daf48_750_319_optim.jpg

Rajd Barbórka z serwisem na Narodowym

Tegoroczny Rajd Barbórka zaskoczy nie tylko nowym harmonogramem, ale także niezwykłą lokalizacją strefy serwisowej, która zorganizowana zostanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. To całkowita nowość w tegorocznym rajdzie i obowiązkowy punkt w planie logistycznym każdego prawdziwego kibica!

Wszystko rozpocznie się już w piątek, 6 grudnia, kilka minut po godz. 19:00. Po wcześniejszym zapoznaniu z trasą i badaniach kontrolnych, kierowcy startujący w 51. Rajdzie Barbórka spróbują swoich sił na odcinku kwalifikacyjnym zlokalizowanym na terenie Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie.

To miejsce doskonale znane wszystkim rajdowym kibicom - właśnie na Bemowie od lat odbywa się rywalizacja na trasie jednego z barbórkowych odcinków. Dodatkowo to właśnie tu zlokalizowana była wielokrotnie strefa serwisowa. Wstęp na Bemowo w piątek będzie całkowicie bezpłatny!Sobotni poranek rozpocznie się od wspomnianego wcześniej, debiutującego w harmonogramie odcinka Park Militarny Rembertów, o długości 2,15 km. Pierwszy OS ruszy punktualnie o 8:00, a już 40 minut później samochody pojawią się w serwisie, który tym razem zlokalizowany będzie na Stadionie Narodowym.

Po pierwszym serwisie zawodnicy pojadą w dwa miejsca doskonale znane z poprzednich edycji Barbórki. Najpierw, o 9:33 rozpocznie się walka na OS Cytadela, a niewiele później, bo o 10:06, pierwsze samochody pojawią się na terenie Autodromu Bemowo, by o 11:19 zakończyć przedpołudniową pętlę ponowną wizytą w Rembertowie.

Wizyta na Stadionie Narodowym o 8:40 może być dla kibiców poważnym wyzwaniem, szczególnie jeśli na początku grudnia będzie śnieżnie i mroźno. Ale nic straconego, tuż przed południem kierowcy pojawią się w strefie serwisowej po raz drugi, aby przygotować się do decydującej rozgrywki, czyli kolejnych przejazdów odcinków Cytadela i Bemowo.

Przypominamy, to będzie ostatnia okazja, by przyjrzeć się dokładnie pracy zespołów z biało-czerwonym Stadionem Narodowym w tle! Następna wizyta w serwisie to już przygotowania do kultowego Kryterium Asów na ulicy Karowej, które tradycyjnie zakończy rywalizację w Rajdzie Barbórka. Początek jazd pokazowych o 17:00, start pierwszego zawodnika zaplanowano na godzinę 18:30.
Link skrócony: www.stdn.pl/f3419

Galeria

Zobacz także

Co o tym sądzisz?