Informator: 19. Piknik Naukowy

07 maja 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Tegoroczna edycja imprezy już 9 maja 2015 roku. Sprawdź harmonogram wydarzenia i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami.

Piknik naukowy trwa od godziny 11.00 do 20.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie ŚWIATŁO.

Światło najlepiej obserwować w ciemności. Dlatego sercem Pikniku jest w tym roku mroczna Światłoprzestrzeń – mająca 2,5 tys. metrów kwadratowych galeria, pełna niezwykłych pokazów i doświadczeń. Krążąc w tej przestrzeni, niczym foton w światłowodzie zbieramy informacje o naturze światła. Sprawdzamy, jak ewoluowała wiedza i poznajemy różnorodne możliwości wykorzystywania oświetlenia.

Szczegółowy program pokazów oraz plan pikniku dostępny jest na stronie internetowej www.pikniknaukowy.pl/mapa.

Parking dla gości imprezy

Wybierasz się na imprezę autem? Kup bilet na miejsce parkingowe na błoniach Stadionu Narodowego.nJednocześnie informujemy, że nie będzie możliwości zakupu biletu w dniu wydarzenia bezpośrednio na parkingu. Zachęcamy także do korzystania z komunikacji publicznej.

Wjazd na parking będzie możliwy od strony ulic Targowej, Zamoyskiego i Sokolej. Parking będzie czynny od godz. 10.30 do 20.30.

Ceny biletów KUP ONLINE

  • samochód osobowy - 20 zł
  • bus - 40 zł
  • autokar - 80 zł

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje wstęp?

Wstęp jest wolny. W ramach Pikniku można też bezpłatnie zwiedzić część Stadionu Narodowego, tj. promenadę wewnętrzną (szeroką aleję biegnącą między sektorami górnymi i dolnymi) i trybuny.

Czy konieczna jest wcześniejsza rezerwacja?

Nie. Wstęp na Piknik jest bezpłatny i nie wymaga rezerwacji.

Czy Piknik odbędzie się na płycie głównej Stadionu?

Nie, w tym roku aktywności planowane są w bryle Stadionu – Galerii „Światłoprzestrzeń” . Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce „Program”.

Czy dach Stadionu będzie zamknięty?

Tak. Inna ważna informacja: na płycie boiska nie będzie murawy.

Jak dojechać na Piknik?

Kolejką: stacja Warszawa Stadion

Autobusem lub tramwajem: przystanek Rondo Waszyngtona (z Dworca Centralnego liniami tramwajowymi 7, 8, 9, 22, 24, 25 i liniami autobusowymi 117, 158, 507, 517, 521)

Rowerem miejskim Veturilo: stacja przy Rondzie Waszyngtona

W dniu Pikniku od  10.30 do 20:30 będzie można skorzystać z płatnego parkingu na błoniach Stadionu. Bilety dostępne w sprzedaży internetowej: sklep.stadionnarodowy.org.pl.

Jedziemy z Gdańska, jak najlepiej przemieścić się z Dworca Autobusowego Metro Młociny?

Trasę można zaplanować z pomocą serwisu poświęconego stołecznej komunikacji miejskiej: warszawa.jakdojade.pl.

Wybieram się na Piknik z wózkiem dziecięcym. Czy nie będzie problemów z poruszaniem się?

Infrastruktura Stadionu jest przystosowana do potrzeb zarówno osób niepełnosprawnych, jak i rodziców z małymi dziećmi. Są podjazdy dla wózków i windy. Pomocą i informacjami będą służyć wolontariusze i stewardzi. Wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych znajduje się od strony al. Zieleneckiej.

Czy na miejscu dowiem się, gdzie znaleźć stanowiska poszczególnych wystawców?

Tak. Na terenie Pikniku będzie rozlokowanych osiem punktów informacyjnych Informacjami będą też służyć stewardzi i wolontariusze.

Czy na Piknik warto przyjść z kilkuletnimi dziećmi? Czy pokazy będą dla nich zrozumiałe?

Tak. Wiele instytucji będzie prowadziło pokazy przygotowane specjalnie dla najmłodszych.

Czy na miejscu będzie można coś zjeść?

Tak. Wśród piknikowych namiotów znajdzie się osiem punktów gastronomicznych – restauracji, pizzerii, kawiarenek. Dodatkowo otwarta będzie część punktów gastronomicznych w bryle stadionu, przy przejściach na trybuny.

Czy będzie miejsce na odpoczynek?

Tak. Na terenie Pikniku zostanie rozmieszczonych kilka specjalnych "wysp wypoczynkowych". Ponadto będzie można usiąść i odpocząć na trybunach Stadionu.

Czy będzie szatnia lub przechowalnia bagażu?

Nie.

Czy będą długie kolejki do toalet?

Raczej nie. Skorzystamy z infrastruktury Stadionu, do użytku będzie ponad sto toalet. Dodatkowo w pobliżu bramy nr 1 (od Alei Zielenieckiej) ustawimy 18 toalet przenośnych.

Źródło: www.pikniknaukowy.pl
Link skrócony: www.stdn.pl/029ee

Co o tym sądzisz?

Artykuły polecane

05 maja 2015
Parking na 19. Piknik Naukowy

Piknik Naukowy to największe w Europie plenerowe wydarzenie upowszechniające naukę, znane i rozpoznawane daleko poza granicami Polski. Najbliższa edycja już w sobotę 9 maja! Wybierasz się na imprezę autem? Kup bilet na miejsce parkingowe na błoniach Stadionu Narodowego.

02 czerwca 2014
18. Piknik Naukowy na Narodowym [WIDEO]

Roboty, wybuchający wulkan, nauka gry na skrzypcach, pokazy chemiczne, zorbing - to tylko niektóre atrakcje, które czekały na gości 18. Pikniku Naukowego na Stadionie Narodowym. Jak wyglądała ta impreza? Zobacz nasz reportaż.

17 czerwca 2013
Wyjątkowa frekwencja Pikniku Naukowego

Prawie 150 tysięcy osób odwiedziło w sobotę Stadion Narodowy podczas XVII edycji Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.