Podziękowania dla ratowników medycznych na elewacji areny

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

13 październik to Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji na elewacji PGE Narodowego pojawi się wyjątkowy napis, który przypomni o niezwykle ważnej roli ratownictwa medycznego oraz wyrazi wdzięczność ratownikom za pracę, która jest oparta na szlachetnej misji niesienia pomocy.

Zawód ratownika medycznego jest trudny. Wymaga dużej odporności na stres, wiedzy medycznej, panowania nad emocjami, pewności i szybkości podejmowanych decyzji i działań. Pracując w wymagających warunkach ratownicy medyczni muszą wykazywać się odwagą, profesjonalizmem i empatią, co należy docenić zwłaszcza teraz, w czasie pandemii wirusa COVID-19.

Dzień Ratownictwa Medycznego po raz pierwszy zaczęto obchodzić w 2006 roku w Wyszkowie. Święto połączono wtedy z 50. leciem istnienia wyszkowskiego pogotowia ratunkowego. Wydarzeniu towarzyszył pokaz działania służb ratowniczych, w skład których wchodziło pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Służby prezentowały swe działania w symulacji wypadku samochodowego, w którym poszkodowane osoby były transportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i karetką pogotowia.

Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego, których patronem jest błogosławiony Gerard Tonque, mają również na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na konieczność opanowania umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez jak największą liczbę obywateli. To czas odgrywa kluczową rolę w ratowaniu zdrowia i życia poszkodowanych, dlatego ważne jest, aby jak najwięcej osób potrafiło w umiejętny sposób wykonać czynności ratunkowe i nie ograniczało swego działania tylko do wezwania służb ratowniczych.

W geście solidarności z ratownikami medycznymi oraz w podziękowaniu za ich postawę i pracę w Dniu Ratownictwa Medycznego tj. 13 października na elewacji PGE Narodowego, tuż po zapadnięciu zmroku zostanie wyświetlony napis #RatownikomDziękujemy.